Імениті кулінари та виставка смаколиків: у селі біля Луцька – фестиваль професій


Х фестиваль «Заяви про себе і свою професію», який організували в рамках свята «Бурштинова осінь», відбувся 4 жовтня у селі Зміїнець Луцького району.

Традиційно, на фестивалі учні професійно-технічних та вищих навчальних закладів демонстрували свої навички та знання у сфері кулінарії. Одне із головних завдань фестивалю — показати таланти його учасників та навчити новим навичкам, каже ідейний натхненник та голова Волинського осередку кулінарів України Микола Наход.

«І хочеться, аби наші діти не виїжджали закордон, а працювали тут, в Україні», — наголошує Микола Наход.

За словами директора Луцького центру професійно-технічної освіти та співорганізаторки фестивалю Ольги Завадської, останні кілька років в державі акцентують увагу на підготовці робітничих кадрів. Тому вважає, що учні можуть побачити найкращі практики та навчатися в кращих. Саме цю можливість треба використати на фестивалі «Бурштинова осінь».

«Тут більше 15 іменитих кулінарів, які показують надзвичайну майстерність та проводять майстер-класи. Діти можуть побачити на власні очі приготування тих чи інших страв, задати питання, записати це на відео та відтворити», — каже Ольга Завадська.

А ще на фестивалі — надзвичайно потужна виставка кулінарних страв учнів професійно-технічних закладів. І це, вважає Ольга Завадська, сигнал для роботодавців. Так, чи не найбільше тут представлено солодкої випічки, яка дивує різноманіттям рецептів та оформленням.
Група студенток 3 та 4 курсу із Волинського коледжу харчових технологій зробили виставку десертів власного виробництва. Тут і тістечка, і торти – усе надзвичайно кольорове та смачне, запевняють дівчата.

«Ми зробили тістечка в позанавчальний час і хочемо продемонструвати сучасне оформлення десертів, подивитися виставки інших закладів, навчитись новому. Звісно, хочеться знайти й роботу», — каже студентка 4 курсу Марина.

До слова, вироби кожного учасника фестивалю будуть оцінювати суворі судді, а за результатами діти отримають цінні нагороди.
Одна із учасниць фестивалю Ірина розповідає, що тут проводять ще й сервіс-клас для тих, хто хоче навчитися правильно сервірувати та прибирати стіл, складати серветки та подавати вино. Такі навички, каже дівчина, згодяться навіть тим, хто не працює в готельно-ресторанному бізнесі, а лише хоче приємно здивувати гостей.

За словами організаторів фестивалю, захід не відбувся би без підтримки влади. Зокрема, висловлюють вдячність народному депутату Вячеславу Рубльову, адже він один із тих, хто посприяв організації фестивалю та виступає за збереження закладів професійно-технічної освіти.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/imenyti-kulinary-ta-vystavka-smakolykiv-u-seli-bilia-lutska-festyva/” Об этом сообщает news-chamber.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя